Wynajem długoterminowy vs. Leasing operacyjny – które rozwiązanie będzie korzystniejsze?

Wielu z Was zastanawia się nad wyborem najlepszego rozwiązania finansowego swojego wymarzonego pojazdu. Czym tak naprawdę różnią się dwa wspomniane wyżej modele finansowe? Postaramy się pokrótce wyjaśnić.

Wynajem długoterminowy to tzw. Full Leasing Service, czyli forma leasingu z wartością dodaną w postaci obsługi serwisowej, ubezpieczenia i opon. W tradycyjnym leasingu wszystkie te składowe należą do kosztów użytkownika, w wynajmie długoterminowym – są po stronie finansującego.

Wynajem ma tę przewagę nad leasingiem, że spłacasz jedynie utratę wartości auta w okresie kontraktu, dzięki czemu dodając serwis, ubezpieczenie i opony – rata może okazać się niższa lub zbliżona vs. tradycyjny leasing. Jest jednak haczyk.

Jeśli swoim autem pokonujesz duże dystanse (np. w przypadku aut użytkowych) rata serwisowa będzie wysoka w zależności od ilości koniecznych przez ten czas serwisów wynikających z interwałów przeglądów oraz ewentualnych napraw.

Należy pamiętać również, że po okresie finansowania Twój pojazd w przypadku leasingu pozostanie Twoją własnością, w wynajmie zaś prawdopodobnie pozostawisz je finansującemu i nabędziesz kolejne auto.

Jeśli masz wątpliwości co do wyboru odpowiedniej dla Ciebie formy finansowania – zapytaj nas o szczegóły! Jesteśmy po to by ułatwić Ci decyzję Wynajem długoterminowy vs. leasing operacyjny

Call Now Button