Zapewne niejeden z nas zastanawiał się czy warto wziąć auto dostawcze w wynajmie długoterminowym czy zdecydować się na tradycyjny leasing. Zgodnie z naszym doświadczeniem postaramy pokrótce nakreślić, które rozwiązanie będzie korzystniejsze.

Auta użytkowe / dostawcze zgodnie z terminologią są pojazdami służącymi do pracy, nierzadko ciężkiej, w trudnych warunkach, na długich dystansach. Wszystkie powyższe składowe sugerują, że powinniśmy wybrać tradycyjny leasing operacyjny, dlaczego?

  • Brak limitu kilometrów – nie musisz obawiać się dopłat za „nadprzebieg”
  • Auta użytkowe / dostawcze są napędzane w większości silnikiem diesla, ten w kalkulacjach wynajmu długoterminowego wychodzi drożej niż analogiczne auto z silnikiem benzynowym.
  • Auto po okresie finansowania jest Twoją własnością, to w jakim będzie stanie technicznym jest wyłącznie Twoją sprawą. Nie musisz obawiać się zwrotu auta zgodnie z Przewodnikiem Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu.
  • Potrzebujesz zabudowy? W leasingu to żaden problem, robisz co chcesz – w wynajmie musisz pamiętać, że auto będzie zwrócone finansującemu by ten mógł znaleźć nabywcę na rynku wtórnym. Niekoniecznie musi się więc zgodzić na specyficzny montaż w pojeździe.
  • Duże przebiegi = częste interwały przeglądowe, to z kolei ma wpływ na wysokość raty serwisowej, która tym większa im większy przebieg.

Oczywiście decyzja należy do Was drodzy użytkownicy, jednak wybierając sposób finansowania Waszego auta dostawczego – weźcie pod uwagę powyższe argumenty.

Call Now Button