Ceny aut po kryzysie spadną? 🚗

W sieci krąży wiele dyskusji na temat kształtowania się cen na rynku motoryzacyjnym po zakończeniu pandemii. Jedni uważają, że skoro popyt jest niski to ceny będą spadać – drudzy natomiast wręcz odwrotnie, że importerzy i dealerzy będą chcieli „odbić” ciężkie dla siebie czasy.

Jakie są fakty 

 W najbliższym czasie w życie wchodzą nowe normy emisji CO2 (WLTP), które wymuszają na producentach m.in. kosztowne zmiany w liniach produkcyjnych. Dodatkowo za przekroczenie norm emisji nakładane są ogromne kary finansowe, które odczują niemal wszyscy w tej gałęzi przemysłu.

 W związku z panującym kryzysem gospodarczym w kraju w ostatnim czasie kurs złotówki mocno spadł.Naturalną konsekwencją było umocnienie się dolara i euro. Importerzy samochodów rozliczają się z producentami w tych własnie walutach, dlatego zmiany w kursach będą miały bardzo negatywny wpływ na realizowane budżety.

Niestety obecnie nic nie wskazuje na poprawę sytuacji ekonomicznej na rynku motoryzacyjnym. Nie wiemy kiedy sytuacja epidemiologiczna na świecie zostanie opanowana, tym bardziej nie wiemy jak dalekie skutki gospodarcze pociągnie za sobą. Dotyczy to wszystkich, bez wyjątku.

Call Now Button