62 / 100

🔔 Czym jest wartość rezydualna i w jaki sposób wpływa na ratę wynajmu długoterminowego 

🚗 RV (Residual Value) to pojęcie znane przede wszystkim osobom, które miały już do czynienia z wynajmem długoterminowym. Wysokość raty finansowej, którą płacimy decydując się na wynajem jest ściśle powiązana z utratą wartości pojazdu.

🧐 Przykład? Auto, którego wartość fakturowa to 100 000 zł po 3 latach ma RV na poziomie 68%. To znaczy, ze auto po zakończonym 36 miesięcznym kontrakcie wynajmu będzie warte ok. 68 000 zł. Od różnicy (100 000 zł – 68 000 zł = 32 000 zł) liczone są raty wynajmu. Tak więc im wyższa wartość RV tym niższą ratę zapłacimy za auto.

Kto ustala wartości rezydualne RV? Większość podmiotów finansujących na rynku odnosi się do wartości wskazanych w programie EuroTax. Dzięki temu minimalizują szansę niewłaściwe określenie wartości pojazdu, który potencjalnie z trudem znajdzie nowego nabywcę na rynku wtórnym.

 Auto premium w cenie auta klasy średniej  TAK 

Dzięki temu, że marki klasy premium mają zachowaną wyższą wartość RV (czyli mniej tracą na wartości z biegiem czasu) często zdarza się tak, że w bardzo podobnej cenie co segment C lub nawet D będziesz mógł/a wynająć auto takiej marki jak chociażby BMW, Audi, Mercedes czy Volvo. Interesujące? 😉

 Jeśli masz jakiekolwiek pytania, z chęcią odpowiemy i doradzimy co najlepiej Ci się opłaca, na co zwracać uwagę przy wynajmie długoterminowym i jak zwrócić finansującemu pojazd po kontrakcie

🖱 www.motofinansowanie.pl
💻 kontakt@motofinansowanie.pl

#wynajemdługoterminowy #wynajemdlafirm #wynajemdlaosóbfizycznych #samochody #kredyt #leasing #autowabonamencie

Call Now Button

Zostaw nam kontakt do siebie!
Oddzwonimy niebawiem i odpowiemy na Twoje pytania!

 

......lub naciśnij krzyżyk w prawym górnym rogu 😉 

Numer telefonu będziemy wykorzystaywać tylko na cele wykonania połączenia. Polityka Prywatności

Dziękujemy!
Oddzownimy wkrótce!