WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY – CZYLI CZEGO NIE POWIEDZĄ CI KORPORACJE

Zastanawiasz się nad wynajmem długoterminowym? To bardzo dobre rozwiązanie z wielu powodów. Spłacamy utratę wartości pojazdu a nie całość wartości, w cenie otrzymujemy ubezpieczenie oraz drugi komplet opon. Po okresie użytkowania oddajemy pojazd i nabywamy kolejny. Jednym słowem zakup i użytkowanie samochodu w abonamencie nigdy nie było tak proste i komfortowe.

NA CO ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ?

To na co powinieneś zwrócić uwagę, to przede wszystkim deklarowany przebieg. W przypadku przekroczenia ilości założonych kilometrów obowiązuje tzw. opłata za nad kilometraż (wtedy korzystanie z auta przypomina bardziej formę car-sharing’u 😉).

Kolejną rzeczą, którą potencjalny użytkownik powinien przemyśleć jest okres finansowania i związany z nim deklarowany przebieg. Jeśli robisz duże przebiegi (40, 50 tyś i więcej /rok) częstotliwość interwałów przeglądowych będzie większa, co za tym idzie częściej będziesz w serwisie a Twoja rata serwisowa będzie odpowiednio wyższa. Ponadto auto z większym przebiegiem bardziej traci na wartości, a więc rata finansowa będzie również wyższa. Dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem ograniczającym koszty jest krótki okres wynajmu przy wysokich przebiegach (24 m-ce).

AUTO DOSTAWCZE W WYNAJMIE?

Auta dostawcze w wynajmie? Decydując się na auto dostawcze musisz mieć świadomość, że prawdopodobnie będzie to auto służące jako tzw. „wół roboczy”. Z uwagi na to jego stan przy zwrocie samochodu może być – odbiegający od oczekiwań rzeczoznawcy 😉 Wiesz co wtedy się stanie, prawda? My polecamy w tym wypadku leasing operacyjny, w którym będziesz właścicielem auta po okresie użytkowania 😊

Sprawdź nasze oferty wynajmu dla firm ➡ Wynajem długoterminowy

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem Czym jest wynajem długoterminowy

 

Call Now Button