LEASING Z WYSOKIM WYKUPEM

Coraz częściej spotykaną na rynku formą finansowania jest leasing z wysokim wykupem. Firmy leasingowe chcąc być konkurencyjnymi oferują klientom wysoką wartość resztową (wartość rezydualną) na koniec umowy leasingu. To rozwiązanie jak wszystko ma swoje plusy i minusy, o których dzisiaj powiemy Wam nieco szerzej. Otóż nie w każdy przypadku wysoki wykup ma sens. Od czego to zależy?

Przede wszystkim gdy zdecydujemy się zakupić auto finansowane leasingiem, należy zadać sobie pytanie co będziemy chcieli zrobić z autem gdy umowa leasingu dobiegnie końca. Otrzymujemy fakturę VAT na ratę wykupu i płatność za nią w zasadzie zamyka nam kwestie związane z finansowaniem.  Stajemy się właścicielami auta, które najczęściej staje się środkiem trwałym naszej firmy.

DLACZEGO DECYDUJEMY SIĘ NA LEASING Z WYSOKIM WYKUPEM?

Głównym czynnikiem dla którego decydujemy się na leasing z wysokim wykupem jest….niska rata. Wysokość wykupu wpływa znacząco na wysokość raty obniżając ją. Czy jednak na pewno powinniśmy kierować się wyłącznie niską ratą? Rozważmy różne warianty:

GDY SPRZEDAJEMY AUTO PO LEASINGU 

Jeśli po okresie umowy planujemy sprzedać auto to musimy pamiętać o bardzo ważnej rzeczy. W świetle polskiego prawa pojazd, który został sprzedany w okresie krótszym niż 6 m-cy (od chwili gdy staliśmy się jego właścicielami) wymusi na nas obowiązek zapłaty podatku dochodowego liczonego jako różnica pomiędzy wartością wykupu a ceną sprzedaży. W tej sytuacji leasing z wysokim wykupem będzie dla nas korzystny pod kątem podatkowym.

GDY CHCEMY DALEJ UŻYTKOWAĆ AUTO PO LEASINGU

W tym przypadku leasing z wysokim wykupem będzie dla nas niekorzystny. Dlaczego? Ponieważ jedną ze składowych mających znaczący wpływ na wysokość oprocentowania leasingu tzw. sumę opłat ma właśnie….wykup. Im niższy on jest, tym bardziej atrakcyjne warunki finansowania otrzymamy i odwrotnie – im wyższa jest wartość wykupu tym droższy jest koszt leasingu, czyli wyższe oprocentowanie.

Podsumowując leasing z wysokim wykupem ma sens, ale tylko w określonych sytuacjach. Z pewnością takie warunki finansowania powinny zostać dokładnie przemyślane zanim podejmiemy decyzję o zawarciu umowy leasingu. Kluczowym tutaj będzie wiedza o tym, co zamierzamy zrobić z autem po okresie finansowania.

Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszymi ofertami leasingu z wysokim wykupem 👇

Sprawdź leasing z wysokim wykupem!

Call Now Button