LEASING BEZ WPŁATY WŁASNEJ

Jesteś przedsiębiorcą i jednym z najważniejszych zadań jakie przez Tobą stoją jest kwestia optymalizacji kosztów prowadzenia działalności. Zakup auta dla firmy jest rzeczą o tyle ważną, że ma być nie tylko narzędziem służącym do podroży służbowych ale bardzo często stanowi jedyny środek lokomocji dla Ciebie lub Twojego pracownika. Szukasz więc najbardziej optymalnego rozwiązania, które nie nadwyręży w znaczny sposób Twojego budżetu a jednocześnie pozwoli na realizowanie służbowych zadań jak chociażby spotkania z Klientami w terenie. Decyzja podjęta, auto zostało wybrane i pozostaje tylko kwestia finansowania na firmę. Jesteś zwolennikiem posiadania a nie użytkowania więc wybór padł na leasing operacyjny. Nie chcesz już na starcie angażować kapitału więc rozważasz leasing bez wpłaty własnej. Na co musisz zwrócić uwagę?

LEASING BEZ WPŁATY TYLKO NA NOWE AUTO

Znalezienie banku, który przedstawi Ci propozycję leasingu bez wpłaty własnej nie stanowi w dzisiejszych czasach problemu. Musisz pamiętać jednak o kilku zasadach. Jeżeli nie chcesz robić opłaty wstępnej w leasingu to Twoje możliwości względem wyboru auta są ograniczone wyłącznie do nowych pojazdów. Sytuacja ta jest standardem w większości podmiotów finansujących z jakimi będziesz miał do czynienia. Chcąc nabyć używane auto w leasingu musisz liczyć się z wpłatą własną w wysokości min. 10%.

OPROCENTOWANE SĄ RATY, NIE WKŁAD WŁASNY

Musisz ponadto wiedzieć, że suma opłat w ujęciu procentowym w przypadku leasingu bez wpłaty własnej będzie sporo wyższa niż w sytuacji, gdy będziesz wnosił opłatę wstępną. Co do zasady oprocentowanie leasingu dotyczy rat pośrednich – im większą opłatę wstępną zrobisz, tym niższe będziesz miał oprocentowanie. I odwrotnie, nie robiąc wpłaty lub dokonując jej na minimalnym poziomie – oprocentowanie Twojego leasingu będzie zawsze wyższe. Dotyczy to również wielkości ostatniej raty, czyli wykupu.

WYSOKI CZY NISKI WYKUP

W tym przypadku należy zastanowić się co chcemy zrobić z autem gdy umowa leasingu wygaśnie. Stajesz się wtedy pełnoprawnym właścicielem leasingowanego pojazdu. Jeżeli masz zamiar sprzedać auto w okresie krótszym niż pół roku od dnia zakończenia umowy leasingu, musisz liczyć się z zapłatą podatku dochodowego stanowiącego różnicę pomiędzy ratą wykupu a ceną sprzedaży auta. Rozsądnie będzie więc wybrać jak najwyższy wykup.

Jeżeli natomiast zechcesz pozostawić auto, które w dalszym ciągu będzie środkiem trwałym Twojej firmy to rozważ opcję niższego wykupu – co prawda taki zabieg zwiększy wysokość raty ale sumarycznie zmniejszy koszt leasingu. Zasada jest bowiem prosta – im niższy wykup tym niższe oprocentowanie / całkowita suma kosztów.

Czy warto zatem rozważyć leasing bez wpłaty własnej? Z chęcią pomożemy Ci dobrać najbardziej korzystne rozwiązanie!

Sprawdź też nasze propozycje aut w leasingu operacyjnym ▶ Oferty aut w leasingu

Call Now Button