KREDYT NA AUTO

Duża konkurencyjność na rynku kredytów samochodowych stwarza przed potencjalnym klientem wiele możliwości. Może on wybierać wśród wielu propozycji banków najbardziej korzystną dla siebie ofertę. Wyznacznikiem korzyści w tym przypadku będą jak najniższe koszty udzielanej pożyczki, zwane dalej RRSO – czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Oznacza wartość procentową jaką zapłacimy bankowi każdego kolejnego roku odejmując od początkowej ceny pojazdu spłacone dotąd raty. Co do zasady więc uzyskanie kredytu na auto nie stanowi większego problemu o ile Twoje bazy BIK i KRD nie posiadają wpisów za niespłacone wierzytelności. Co jednak w sytuacji gdy pracujesz za granicą a uzyskane w ten sposób dochody są w innej walucie niż PLN?

PRACUJESZ ZA GRANICĄ? NIC STRACONEGO!

Dla osób pracujących za granicą kredyt na auto w Polsce jest rozwiązaniem bardzo korzystnym. Abstrahując od oprocentowania kredytów w zagranicznych bankach jeśli zarabiamy np. w euro to w przeliczeniu na złotówki mamy przychód pozwalający nam na zakup auta wyższej klasy. Co za tym idzie wykazując przychód zza granicy po przewalutowaniu na złotówki, nasza zdolność kredytowa jest znacznie lepsza. Wbrew powszechnie obranej opinii w Polsce auta są tańsze niż za granicą, głównie ze względu na niższą akcyzę oraz cło.

JAK OTRZYMAĆ KREDYT NA SAMOCHÓD PRZY ZAGRANICZNYCH DOCHODACH?

Otóż musisz wiedzieć, że aby otrzymać kredyt na auto pracując za granicą musisz spełniać kilka wymogów. Przede wszystkim Twoje miejsce zamieszkania musi znajdować się w Polsce. Dotyczy to osób, które zarabiają na życie np. jako kierowcy TIRów. Przez kilka tygodni znajdują się w trasie jeżdżąc po Europie, by potem na kolejny tydzień / dwa przebywać do domu z rodziną. Ponadto Twoje przychody muszą wpływać na polskie konto bankowe, to konieczność by uzyskać finansowanie kredytem samochodowym. Wymagane będzie udokumentowanie przychodów z kilku ostatnich miesięcy na wyciągu bankowym. Kolejnym warunkiem jest posiadanie zagranicznej umowy o pracę. Taką umowę będziesz musiał przedstawić bankowi do wglądu. Jeśli jesteś w związku małżeńskim, prawdopodobnie będzie wymagana również zgoda poręczyciela kredytu na auto – w tym przypadku małżonka.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kredytu na samochód? Odwiedź link poniżej lub skontaktuj się bezpośrednio, z chęcią odpowiemy na Twoje pytania! 👇

Kredyt samochodowy – zapytaj o szczegóły!

Call Now Button