BROKER SAMOCHODÓW – KIM JEST?

Szukając wymarzonego auta stajemy przed trudnym wyzwaniem znalezienia najlepszej oferty. Odwiedzamy nie tylko salony samochodowe, mnóstwo czasu poświęcamy także na przeglądaniu stron internetowych brokerów. Porównujemy ceny i konfiguracje, a także możliwe formy finansowania. Nierzadko boimy się zakupu auta u brokera gdyż mamy przekonanie, że będzie oznaczało to dla nas dodatkowe koszty. Czy tak jest naprawdę? Co ofertują nam brokerzy? Czy warto z nimi współpracować?

Broker samochodowy to podmiot, który pośredniczy w transakcji pomiędzy sprzedającym a kupującym. Jego zaletą jest różnorodność oferty pojazdów oraz finansowania zebranych w jednym miejscu. Dla nas to przede wszystkim oszczędność czasu, gdyż próbując znaleźć auto na własny rachunek musimy poświęcić się temu zadaniu i odwiedzić salony lub strony internetowe niemal każdego dealera, którego markę chcemy kupić.

BROKER DZIAŁA W TWOIM IMIENIU

Ludzie, którzy pracują w tej branży posiadają nierzadko spore doświadczenie zdobyte wcześniej u dealerów samochodowych lub instytucjach finansujących / bankach. Jeśli trafimy na dobrego Doradcę, to będzie on w stanie wskazać nam pułapki dotyczące wybranego finansowania, o których jako laicy nie mamy pojęcia. Ponieważ leasing czy wynajem długoterminowy jest dość skomplikowaną w swym procesie procedurą, warto zaczerpnąć wiedzy u kogoś, kto zwyczajnie „w tym siedzi”. Może zaoszczędzić to nam wiele stresu i nieplanowanych kosztów w późniejszym czasie. Broker samochodów pełni więc tu kluczową rolę Doradcy kredytowego, jednak tak jak w przypadku dobrego mechanika czy budowlańca – musimy trafić na odpowiednią osobę, dla której ważniejszy niż własny zysk będzie nasz interes. Wbrew pozorom to możliwe 😉

RABATY NA AUTA

Kolejną cechą brokera są wynegocjowane rabaty na auta, których często nie znajdziemy w salonie. Powody mogą być różne ale najczęściej brokerzy kupują samochody od dealerów w tzw. paczkach, czyli sporej ilości i dzięki temu kupują na lepszych warunkach niż „przeciętny Kowalski”. Broker samochodów ma również dostęp do kilku dealerów, dzięki temu wie gdzie znaleźć „perełki”, którymi są zainteresowani klienci.

WYNAGRODZENIE BROKERA

Broker samochodów podobnie jak Doradca Kredytów Hipotecznych podczas kalkulacji oferty dolicza swoją marżę. Sedno w tym, że broker rozlicza się z prowizji z bankiem więc finalnie klient nie ponosi już dodatkowych kosztów związanych z obsługą transakcji przez brokera. Chociażby z tego powodu strach przed zakupem auta u brokera nie jest uzasadniony. Należy przy tym pamiętać, że broker dostarcza nam auto na bardziej atrakcyjnych warunkach rabatowych, świadczy pomoc doradczą oraz szuka najkorzystniejszego rozwiązania finansowego dla swojego klienta. Z tych powodów warto nawiązać współpracę z brokerem. By znaleźć odpowiedniego Doradcę warto poczytać opinie na jego temat.

Opinie o nas znajdziesz tutaj 👇

Co mówią o nas Klienci

Call Now Button